SONY SEL-100F28GM | Internetový obchod Sony Center

 
 
 

SONY SEL-100F28GM

Číslo výrobku:
4548736054837
Výrobce:
Naše cena s DPH:
54.990 Kč (s DPH)
Naše cena bez DPH:
45.446,28 Kč
Cena v cizí měně:
2.029,15 EUR
Termín dodání:
Na dotaz
ks
 

Popis výrobku

FE 100mm F2.8 STF GM OSS

Technologie STF™ zaručuje nesrovnatelný efekt bokeh a ostrost

Tento střední teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 100 mm představuje vynikající kreativní nástroj, který nabízí úchvatné rozlišení G Master a k tomu inovativní optiku s plynulým rozostřením STF (Smooth Trans Focus) pro nádherný efekt bokeh.

  • Bajonet E, formát Full-Frame
  • Střední teleobjektiv G Master s pevnou ohniskovou vzdáleností
  • Apodizační prvek pro nádherný efekt bokeh

 

 

 

Specifikace objektivu

Bajonet

Bajonet E společnosti Sony

Formát

Full-Frame, 35 mm

Ohnisková vzdálenost (mm)

100

Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)

150

Členy a povrch

10–13 *bez prvku APD

Zorný úhel (35 mm)

24°

Zorný úhel (APS-C)

16°

Světelnost (F)

F2,8 (T5,6)

Světelnost (F)

F20 (T22)

Čepele clony

11

Kruhová clona

Ano

Minimální vzdálenost pro zaostření

0,85 m / 2,79 stopy (při poloze „0,85 m–∞“); 0,57 m / 1,87 stopy (při poloze „0,57 m–1,0 m“);

Maximální poměr zvětšení (x)

0,14 (při poloze „0,85 m–∞“); 0,25 (při poloze „0,57 m–1,0 m“);

Průměr filtru (mm)

72

Stabilizace obrazu (SteadyShot)

Optický stabilizátor SteadyShot

Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)

Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)

Typ sluneční clony

Kulatá, typ bajonet

 

 

 

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)

85,2 x 118,1 mm (3–3/8 x 4–3/4 palce)

Hmotnost

700 g (24,7 oz.)

 

 

 

Charakteristika

Příklad rozlišení a efektu bokeh objektivu G Master

Příklad rozlišení a efektu bokeh objektivu G Master

Tento objektiv je důstojným doplňkem řady G Master: spojuje mimořádné rozlišení a úchvatně jemný, plynulý efekt bokeh, který ideálně zvýrazní zaostřený subjekt. Optická konstrukce obsahující inovativní optický apodizační prvek a novou clonu s 11 lamelami dosahuje konzistentně vysokých výkonů na celé ploše snímku. 

 

 

 

Rozlišení dělá čest názvu modelu G Master

Rozlišení dělá čest názvu modelu G Master

Díky kompenzaci chromatické vady, sklu ED (extra nízký rozptyl) a asférickým členům se tento objektiv může pochlubit mimořádným rozlišením a ostrostí, která splňuje požadavek MTF 50 linek na milimetr, který je základem optického designu G Master. Tato ostrost je k dispozici na celé ploše snímku.

 

 

 

Mimořádná čistota a kontrast

Mimořádná čistota a kontrast

Antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které způsobují odlesky a vícenásobný obraz, zvláště v protisvětle. Výsledkem je konzistentně vysoký kontrast a čistota obrazu s temnými odstíny černé při rozmanitých typech fotografované scény. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

 

 

 

Efekt bokeh už těžko může být lepší

Efekt bokeh už těžko může být lepší

Tento objektiv byl zkonstruován speciálně pro mimořádně plynulý, přirozený efekt bokeh. Obsahuje jedinečný optický apodizační prvek (APD): jde o nově zkonstruovanou kruhovou clonu s 11 lamelami a minimálním zkreslením jasně osvětlených míst na okrajích snímku. Každý objektiv se jednotlivě odladí tak, aby splňoval nejvyšší standardy řady G Master.

 

 

 

Apodizace pro nepřekonatelný efekt bokeh

Apodizace pro nepřekonatelný efekt bokeh

Optický prvek APD je speciální typ filtru, který se vyznačuje postupně se snižujícím přenosem světla směrem k periferii. Zeslabuje okraje bodových snímků, což vede k mimořádně plynulému a krásnému efektu bokeh na pozadí i v popředí, přičemž efekt dvojích okrajů je naprosto minimální.

 

 

 

Krásná jasně osvětlená místa na okrajích

Krásná jasně osvětlená místa na okrajích

V souladu s důrazem tohoto objektivu na efekt bokeh byl model proveden tak, aby minimalizoval vinětaci, která může zkreslit geometrii jasně osvětlených míst na okrajích snímku. Bodové zdroje světla jsou reprodukovány s konzistentně okrouhlým efektem bokeh v celém snímku. Díky tomu je například podání slunečního světla pronikajícího skrze listy neuvěřitelně elegantní.

 

 

 

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

Originálně zkonstruovaná kruhová clona společnosti Sony byla vylepšena pomocí 11 lamel, které zajišťují ještě kulatější tvar. Došlo k revizi konstrukce i materiálů, což nyní zajišťuje zachování téměř kruhového tvaru clony, ať při nastavení velmi úzkého nebo širokého průchodu světla. Uplatňují se přísné standardy okrouhlosti, což umožňuje dosáhnout velmi rozvinutého efektu STF v celé jeho kráse.

 

 

 

Pojďte blíž a prozkoumejte všechny detaily

Pojďte blíž a prozkoumejte všechny detaily

Vzhledem k tomu, že jednou z jeho hlavních funkcí je efekt bokeh, byl objektiv opatřen kroužkem Makro, který zvyšuje rozsah objektivu až do oblasti makrosnímků, kde lze velmi úspěšně využít efekt bokeh. Režim Makro nabízí minimální zaostřovací vzdálenost 0,57 m (1,87 stopy) s 0,25x maximálním zvětšením – a to bez jakéhokoli snížení rozlišení.

 

 

 

Automatické ostření vám umožní soustředit se na kreativitu

Automatické ostření vám umožní soustředit se na kreativitu

Systém pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM) zajišťuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření. Rychlé, nenápadné a výkonné automatické ostření umožňuje uživateli se plně soustředit na zachycení vynikajících snímků nebo filmů. Tento objektiv podporuje jak kontrastní automatické ostření, tak automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině: je tedy ideální pro těla moderních, vysoce výkonných fotoaparátů značky Sony.

 

 

 

Pokročilé typy pohonu pro rychlost a přesnost

Pokročilé typy pohonu pro rychlost a přesnost

Systém pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM) využívá originální piezoelektrický motor od společnosti Sony, který přímo pohání zaostřovací kroužek. Vysoce přesný mechanismus závěrky znamená, že lze zaostřovací kroužek velmi přesně ovládat a dosáhnout nejvyšší možné přesnosti zaostření. Navíc je tichý, takže je ideální k fotografování života v přírodě i filmů. Rovněž manuální ostření je plynulé a dobře reaguje.

 

 

Jasné snímky bez rozmazání i bez použití stativu

Obsahuje také vestavěný optický stabilizátor obrazu SteadyShot, takže lze dosáhnout maximální ostrosti objektu i při dlouhých expozičních časech. Stabilizace obrazu ve středním teleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 100 mm je výhodná jak pro profesionály, tak i pro amatéry. Těla fotoaparátů α7 druhé generace navíc poskytují pětiosou stabilizaci integrovanou přímo v těle.

 

 

 

Profesionální ovládání a kontrola

Profesionální ovládání a kontrola

K dalším pokročilým funkcím, které vylepšují obsluhu při fotografování či natáčení filmů, patří clonový kroužek, možnost zapnout či vypnout cvakání kroužku clony, tlačítko aretace zaostření, tlačítko AF/MF pro přepínání automatického a manuálního režimu ostření a široký zaostřovací kroužek pro jisté a pohodlné ovládání.

 

 

 

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Kromě pryžového těsnění v místě upevnění je tento objektiv celkově zkonstruován, aby odolal prachu a vlhkosti: nabízí tedy spolehlivost a lepší ochranu, snímáte-li v náročném prostředí. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

 

 

 

 

 

 

Ostatní fotografie k produktu

 

Diskuse k produktu 

Vkládání příspěvků
CAPTCHA
 

Doporučit

Doporučit